Przewoźnicy lotniczy nad wyraz chętnie chwalą się krótkimi okresami przelotów, nie wspominając jednak o tym, że sprawa dotarcia na lotnisko leży już zwykle w gestii podróżnego. Nic w tym dziwnego, jednak z powodu takiej kampanii reklamowej wielu z nas zupełnie nie bierze pod uwagę licznych trudów, jakie oczekują na podróżnych w trakcie samego dojazdu do miejsca startu samolotu. A jest ich sporo. Zwłaszcza kiedy przyszły pasażer, ma do pokonania kilkaset kilometrów, zanim zgodnie z kartą pokładową zasiądzie w wymarzonym fotelu. Jak dojechać na lotnisko, by uniknąć stresu, zmęczenia i zniechęcenia? Sprawdźmy.

Dlaczego lotniska są tak daleko?

Pytanie dość przewrotne, są tam, gdzie są. Mimo to, wiele osób czuje z tego powodu irytację. Ci, którzy planowali podróż, powiedzmy z Warszawy na południe Europy, nader często stykali się zdziwieni z faktem, iż najpierw muszą udać się do Krakowa, lub Katowic. I odwrotnie. Krakowianie ku swej irytacji zmuszeni są do udania się na obrzeża stolicy Polski, chociaż mają lotnisko niemal pod bokiem.

Dzieje się tak z powodu kosztów, jakie muszą ponosić linie lotnicze, chcąc korzystać z danego lotniska. Na niektórych portach panują nieodpowiednie warunki techniczne lub infrastrukturalne. Tak czy inaczej, podróżny jest skazany na wędrówkę po kraju, zanim ujrzy go w pełnej krasie z góry.

Szybki transport na lotnisko

Jak podróżujemy obecnie na lotnisko?

Taksówką, pociągiem, autobusem, czasami korzystamy z uprzejmości kogoś z rodziny bądź znajomych. Mniej liczna grupa podróżnych decyduje się na dojazd własnym środkiem lokomocji, dzięki czemu cały pobyt za granicą upływa im na rozważaniu, czy ich auto już zostało odholowane lub skradzione, bądź w przypadku parkingu strzeżonego, podliczają koszty, jakie przyjdzie im uiścić po powrocie.

A bagaż? Nawet kilkudniowy wyjazd wymusza zabranie najpotrzebniejszych rzeczy, przy czym nagle okazuje się, że jest tego całkiem sporo. W efekcie na stacji kolejowej bądź dworcu widzimy zestresowanego turystę, który nie tylko martwi się o to, czy zdąży, lecz także stale sprawdza, czy zabrał dokumenty, pieniądze, bilety. W dodatku ma cały czas świadomość, że to wszystko w ciągu kilku godzin dojazdu może się gdzieś w tajemniczych okolicznościach zawieruszyć.

Przyjrzyjmy się zatem, jak obecnie wygląda wysiłek włożony przez podróżnego w dojazd na lotnisko:

  • Wyjście z domu z bagażami;
  • Wejście do taksówki, z bagażami;
  • Wyjście z taksówki na dworcu, z bagażami;
  • Dotarcie na peron, z bagażami;
  • Wejście do pociągu, z bagażami.
zmęczona kobieta podróżuje autobusem z bagażami

Potem jeszcze trzeba znaleźć miejsce dla siebie i bagaży i chwila odpoczynku, aż do stacji docelowej. A toaleta? Zostawić wszystko bez opieki? Koszmar. Powtórka oczywiście czeka turystę po dodarciu do stacji docelowej.

Niewiele lepiej sprawa wygląda w autobusach.

Jak dojechać na lotnisko? wynajętym autem z kierowcą, który pomoże z bagażami

Jak wygodnie dotrzeć na lotnisko?

A przecież można inaczej. Uprzejmy kierowca podjeżdża luksusową limuzyną pod same drzwi. Lokuje walizki w bagażniku, podczas kiedy turysta mości się wygodnie w klimatyzowanej kabinie. Podróż na lotnisko upływa w miłej atmosferze, bez niepotrzebnych przerw. Nie ma powodów do obaw, że coś zginie, że kierowca się spóźni bądź coś się zepsuje. Wszystko odbywa się dokładnie tak, jak to opisaliśmy na stronie Transfer na lotnisko

A dzieje się tak dlatego, iż są przewoźnicy, dla których komfort pasażera jest naprawdę najważniejszy. Pamiętajmy, że zadowolony klient jest w naszym kraju najlepszą reklamą, o czym świadczy ogromna popularność opinii konsumenckich umieszczanych w sieci internetowej.

Dzięki temu wybierzesz firmę, która:

P

Cieszy się dużym zaufaniem pasażerów, co jest dla niej bardzo ważne

P

Może pochwalić się opiniami zadowolonych klientów na Facebooku i wizytówce Google

P

Auto firmy przyjeżdża po Ciebie i jest do Twojej dyspozycji 24/7

P

Z taką firmą dobrze rozpoczniesz i szczęśliwie zakończysz swoją podróż

Czy warto zatem zafundować sobie transfer na lotnisko z takim przewoźnikiem? Odpowiedź wydaje się oczywista. Oczywiście, że tak. Szczęśliwej podróży!

Zaplanuj komfortowy dojazd na lotnisko