Przyszedł ten czas, kiedy Twoja firma musi znaleźć inne miejsce do wykonywania swojej działalności? Zastanawiasz się, jak to wszystko zorganizować, żeby przeprowadzka nie zakłóciła jej normalnego działania? Aby szybko i sprawnie przenieść swoje sprzęty i inne przedmioty na nowe miejsce, potrzeba pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Czym się powinna charakteryzować? Na co zwrócić uwagę?

Przeprowadzka – logistyczne wyzwanie

Każda przeprowadzka, nawet najmniejsza, dość mocno zaburza codzienne funkcjonowanie. Ma to szczególne znaczenie, gdy zmieniamy siedzibę firmy, bo musimy zatroszczyć się o to, by dobrze zapakować wszystkie rzeczy i bez szwanku przewieźć je na nowe miejsce. To bez wątpienia spore wyzwanie logistyczne, które trzeba dobrze zaplanować. Jeśli sami zamierzamy się za to zabrać, musimy to dokładnie przemyśleć. Często jednak z braku czasu takie zadania zlecane są specjalizującym się w tym firmom przeprowadzkowym. To na pewno lepsze rozwiązanie, niż samodzielnie się tym zajmować. Musimy jednak wybrać odpowiednią firmę, czyli taką, która sprawnie, szybko i kompleksowo zajmie się przeprowadzką

Szybka wycena relokacji firmy

Jak znaleźć firmę przeprowadzkową?

Niezawodnym sposobem jest szukanie firmy przeprowadzkowej, kierując się sugestiami znajomych. Warto się dowiedzieć, czy mieli do czynienia z jedną z nich i zapytać o wrażenia. Przeprowadzki są raczej częste, zwłaszcza w dużych miastach, możemy więc być pewni, że ktoś poleci nam sprawdzoną firmę. Nie jest szczególnie ważne, o jakiej przeprowadzce mowa — czy zmieniamy miejsce zamieszkania, czy siedzibę firmy, ponieważ zawsze chodzi o to samo, aby bezpiecznie, bez strat w sprzęcie, szybko i sprawnie przetransportować przedmioty. 

Jeśli nie mamy kogo się polecić, to warto szukać rekomendacji w sieci, uważając na podejrzane oferty, a więc takie, które są bardzo zachwalane i tanie, zwłaszcza w porównaniu do konkurencji. Opinie klientów możesz znaleźć na firmowej wizytówce w Google, na social media, a także platformach sprzedażowych (oferteo, olx, itp.).  Warto przekonać się, co zyskamy, decydując się na współpracę z tym podmiotem. Nasze opinie możecie znaleźć klikając w poniższe przyciski.

Co ocenić? Co jest najważniejsze?

Niezależnie od tego, jak dużą szykujemy przeprowadzkę, zawsze zwracajmy uwagę na najważniejsze kwestie. Oczywiście takie czynniki, jak opinie klientów i konkurencyjne ceny są bardzo istotne, lecz trzeba też ocenić pozostałe wytyczne, szczególnie ubezpieczenie.

Pamiętajmy, że sprawdzone i doświadczone przedsiębiorstwa posiadają nie tylko ubezpieczone samochody, ale również biorą pełną odpowiedzialność za przewożone mienie, które przecież nierzadko ma bardzo dużą wartość.

Liczą się też elastyczne godziny pracy, dzięki czemu firma przeprowadzkowa dopasuje się do naszego trybu funkcjonowania biura. Jeśli na przykład nie chcemy się pakować i wyprowadzać w czasie godzin pracy, lecz po ich zakończeniu, to nie powinno być z tym problemu. Wystarczy zgłosić taką prośbę.

Oczywiście oceńmy też, jakie firma ma doświadczenie. Im jest większe, tym lepiej.

Poza tym warto przekonać się, czy firma przeprowadzkowa oferuje dodatkowe usługi, jak dostarczenie materiałów do pakowania, pomoc przy pakowaniu, demontaż i montaż mebli itp.

Sprawdź, jak organizujemy przeprowadzkę biura, archiwum, magazynu, hurtowni, sklepu, a nawet przedszkola.

 

Relokacja firmy, wyposażenie firmy biurka i krzesła obrotowe w meblowozie, zabezpieczone do transportu.

Jak widać, jest kilka czynników, na jakie trzeba koniecznie zwrócić uwagę, gdy wybieramy firmę zajmującą się przeprowadzkami. Rynek jest pełen takich podmiotów, dlatego warto je zweryfikować, oceniając najważniejsze, wymienione w artykule, czynniki. Pozwoli Ci to obiektywnie ocenić, co oferują wybrane firmy.

Zapytaj o termin i wycenę przeprowadzki firmy, magazynu, archiwum, hurtowni